Het is De dag van de Stad!

1
Nov
2021

Het is de Dag van de Stad! Is een autoluwe wijk de toekomst? Het voormalige Defensieterrein in Utrecht is de eerste grote nieu­we ontwikkeling die gerealiseerd wordt in de Merwe­dekanaalzone, tegen de bekende Villa Jongerius aan en op steenworp afstand van de binnenstad. De Nieuwe Defensie, zoals de wijk heet, is geheel autoluw, naar het ontwerp van SVP. Slechts in één straat in het gebied rijden auto’s en langs deze straat staan ook de deelauto’s voor de buurt. De straat geeft toegang tot een aantal parkeergarages onder de blokken. Zo is in de rest van de buurt volop ruimte voor groen en ontmoeten in woonstraten en groene binnenhoven en wordt invulling gegeven aan de ambitie van gezond stedelijk leven. Naast dit buurtgroen ligt aan het Merwedekanaal een aantrekkelijk park, grenzend aan Villa Jongerius, als onderdeel van het rondje stadseiland.

De Nieuwe Defensie krijgt steeds meer vorm, want nu is ook het volgende blok in de verkoop! Meer informatie over de verkoop vind je hier. En meer informatie over het ontwerp hier.

Een opdracht van BPD Gebiedsontwikkeling, in samenwerking met OKRA landschapsarchitecten en Arup.


Download het bestand

Laatste nieuwsberichten