Het Stadsranden-lab

17 Feb
2021

De Zuidoostelijke stadsrand aan de Diemerscheg is de absolute stadsrand van Amsterdam, met zo’n 15 kilometer tot de dam. Het verouderde en geïsoleerde bebouwde gebied is omsloten door het landschap. Het omgevingsgroen is moeilijk bereikbaar, hoewel heel erg dichtbij. Ook is het zo dat de systemen uit de stad zoals de metro en de wegen stoppen in deze scheg. De oplossingen voor deze opgaves is zijn gezocht vanuit het landschap. “We zijn Gein gaan zien als een plek aan het landschap in plaats van het einde van de stad Amsterdam”, vertelt Jannie Vinke, ANA architecten.

Voorstellen zijn om de verbindingen te verbeteren en het landschap voelbaarder te maken. Het boek met deze en meer onderzoeksresultaten van Het Stadsranden-Lab, een het initiatief van BNA Onderzoek en ARCAM, is te bestellen via deze link.

Team: Jannie Vinke, ANA architecten; Gert Jan Wisse, Bureau B+B; Walter Dresscher, De Natuurlijke Stad; Lars Mosman, DubbelL buurtontwikkelaars; Esther Vlaswinkel, SVP.

Laatste nieuwsberichten