Industrieel en modulair bouwen als oplossing voor meer problemen

6 Dec
2021

Onze Marcel Steeghs, architect van o.a. modulair woongebouw SET, zat aan tafel bij de NH Bouwstroom expertmeeting. Daar vertelde hij over het ontstaan van het goed gelukte SET, het bewijs van SVP dat modulair en industrieel bouwen zichzelf kan meten met traditioneel bouwen. Ook maakte hij het punt: “Industrieel bouwen is een kans om grotere problemen aan te pakken dan de woningnood, bijvoorbeeld milieu- en duurzaamheidsproblematiek als het stikstofvraagstuk of de CO2 reductie.”

Tijdens de expertmeeting van NH Bouwstroom werden industriële bouwers uitgenodigd om na te denken over hoe we goede gebouwen kunnen maken, passend in de context, mooi ontworpen en goed te beheren en tegelijkertijd industrieel gebouwd. Dit vraagstuk werd belicht en aangemoedigd door onder andere ontwerpers en stedenbouwkundigen. NH Bouwstroom is een jong samenwerkingsverband van een aantal woningcorporaties, groot en klein, actief tussen Amsterdam en Texel. Zij zijn samen gestart om op een alternatieve manier en met een verkorte doorlooptijd conceptuele woningen te bouwen. De woningcorporaties die zich hebben gecommitteerd aan deelname aan de NH Bouwstroom zijn: Eigen Haard, Intermaris, Parteon, Rochdale, Ymere, Wooncompagnie, Woontij en Woonwaard.

Download het bestand

Laatste nieuwsberichten