Integraal stad van de toekomst maken

28
Jan
2020

“Het onderwerp ‘integraal stadmaken’ hangt al een tijdje in de lucht. Bij debatten en symposia over stedelijke transformatie kwam het steevast op tafel, maar door de complexiteit wist niemand waar te beginnen.” Aldus het Jaarboek Landschapsarchitectuur en Stedenbouw 2019 van de Blauwe Kamer. Het boek “De Stad van de Toekomst” met de resultaten van de gelijknamige BNA studie is opgenomen in het jaarboek en laat door middel van ontwerpend onderzoek zien hoe dit complexe onderwerp aangepakt kan worden.

Team Stadsvrijheid, geleid door Esther Vlaswinkel van SVP, zet tijdens de studie ‘De Stad van de Toekomst’, voor de oostelijke stadsrand van Utrecht een nieuw denkkader neer. “Niet de huidige problematiek, maar de ideale toekomstige situatie was hun uitgangspunt. In die ideale situatie staan mobiliteit en verbondenheid voorop, is de economie circulair, Utrecht niet langer op het centrum georiënteerd maar een netwerk, en de Kromhoutkazerne geen defensiekantoor maar een ‘zelfbouw community’. Omdat dit team doorlopende verandering als een gegeven beschouwt kiest het niet voor een eindbeeld, maar schuiven verschillende toekomstlagen in diffuse tekeningen over elkaar heen.”

Lees hier meer over de studie en bestel hier het boek.

Download het bestand

Laatste nieuwsberichten