Kun je meer dan 20 jaar na het ontwerpen van een wijk nog steeds spreken van een succes?

29
Apr
2022

Of misschien: juist nú spreken van een succes? Ja! In het geval van Stadstuin in Amersfoort geldt dat zeker! De opzet van het stedenbouwkundig ontwerp van SVP van de wijk heeft als bijzondere kenmerk compact wonen in een parkachtig woonlandschap, zonder privé-tuinen. De structuur waarvoor gekozen is kenmerkt zich door paviljoens op een glooiend terrein. Het klimaatbestendige landschap, ontworpen door Adviesbureau Haver Droeze, uit zich door minimale verharding, veel ruimte voor de opvang en berging van water en veel groen en bomen. Via een stichting wordt het gemeenschappelijk groen door de bewoners in samenspraak met elkaar beheerd, best uniek! Innovatief aspect is verder dat parkeergarages werden gesitueerd onder de woonblokken op maaiveld niveau en zodoende opgenomen in het glooiende landschap.

Wat ons betreft hoog tijd om met de collega's een excursie in eigen stad te ondernemen! Collega en medeontwerper van het project Manon Witbraad maakte een leuk boekje, hier te bekijken.

‍Meer lezen over dit project op onze website? Klik hier.

Download het bestand

Laatste nieuwsberichten