Terugblik naar Twuyverhoek

3 May
2022

We gaan terug naar 2003, toen de eerste stedenbouwkundige schetsen werden gemaakt door SVP voor de uitbreiding van Sint Pancras met ruim 450 woningen. En niet zomaar een uitbreiding, het ontwerp was het gesprek van de dag in het dorp. Bijna 20 jaar later vertelt stedenbouwkundige Stef Veldhuizen: “Er waren in die tijd veel jongeren uit Sint Pancras die geen woning konden krijgen in het oude dorp. Inmiddels is het zo dat 80 tot 90% van die groep terug is en in Twuyverhoek woont. Een groot compliment!” Daarom werd in die tijd een klankbordgroep opgericht waarin naast omwonenden en de gemeente ook tegelijkertijd SVP als stedenbouwkundig ontwerper én de architecten FARO architecten, Min2 en Heren 5 architecten deelnamen.

Op basis van een sociologische studie – ‘hier komen we altijd binnen via de achterdeur’ – is een verkaveling bedacht van dorpslinten met pronkgevels, maar met 'rommelige' achtererven waar het dagelijks leven plaatsvindt. De strandwal van historisch Sint Pancras heeft model gestaan voor de hoofdontsluiting van Twuyverhoek. Een weerspiegeling van deze strandwal is dan ook fysiek terug te vinden in het plan.

Lees hier meer over het plan.

Foto’s: Luuk Kramer

Download het bestand

Laatste nieuwsberichten