Uitzicht op de historische stad Amersfoort

10
Sep
2020

Eén van de kwaliteiten van Amersfoort is de prachtige oude binnenstad, daar weten wij alles van met ons kantoor midden in de historische stad. Maar ook de nieuwe bewoners van de Stadskeerkring kunnen daar sinds kort van genieten. De stoere stadsblokken liggen langs het spoor, tegen het centrum aan. Deze spoorzone is van oudsher een plek waar veel industriële activiteiten hebben plaats gevonden. SVP heeft de verdichtingsopgave van de Stadskeerkring integraal aangepakt. Op stedenbouwkundig niveau is gezocht naar een optimale inpassing in de stad, als architect hadden we de opgave een groot programma in te passen op een complexe locatie langs het spoor. In een uitgebreid participatieproces is het definitieve volume tot stand gekomen en ook de uitstraling van de blokken bepaald, daarbij is nadrukkelijk aansluiting gezocht met het rijke industriële verleden. De groene, natuurlijke omgeving verbindt de blokken met elkaar en vormt een mooi tegenwicht met de stoere architectuur.

Je kunt ook stemmen op Stadskeerkring voor de Stadsprijs van FASadE! Help jij ons aan de publieksprijs? Klik hier!

Download het bestand

Laatste nieuwsberichten