Nieuwe ontwikkelingen Walden

10
Nov
2022

Wonen, werken en naar school in de natuur volgens SVP in de nieuwe wijk Walden. Na de verhuizing van horecagroothandel Hocras BV kwam aan de rand van Bussum een terrein van bijna 5 hectare beschikbaar. In opdracht van Gemeente Gooise Meren en VOF FransVast maakte SVP samen met Adviesbureau Haver Droeze het stedenbouwkundig plan, een inrichtingsplan en het beeldkwaliteitsplan voor dit gebied.

Uitgangspunt voor de plannen is een gemengd, samenhangend programma met 158 woningen voor starters, gezinnen en senioren, een middelbare school en bedrijvigheid. Door de parkachtige opzet is er volop ruimte voor de natuur. De nieuwe ecologische zone langs het Luye Gat verbindt de omliggende natuurgebieden met het gebied. Zo ontstaat een unieke mix van functies die alle inwoners van Bussum én dieren, planten en bomen wat oplevert. Plek voor zowel verdichten als vergroenen.

De bouw start naar verwachting in 2024. Wil je nu alvast meer weten en zien hoe de kenmerkende historie van dit gebied in het ontwerp is verwerkt? Bekijk de plannen

Download het bestand
architectuur stedenbouw stedebouw woningbouw svp nieuwbouw scholenbouw natuurinclusief walden hocras bussum terraswoning gooisemeren hetgooi luyegat renbaan cruysbergen