Wonen naast het ziekenhuis

2 Mar
2021

Gezondheid in de stad, hoe ziet dat er uit? Hoe vervlecht je een oud landgoed, natuur en zorg- en onderwijsgebouwen en nieuwe woonbuurten? In Monnikenberg, een gebied in Hilversum met al deze ingrediënten, is het als volgt opgelost: het oude landgoed vormt een groen raamwerk waarbinnen de verschillende functies een vanzelfsprekende plek krijgen, gebouwen zijn te gast in het bos. Het landgoed vormt een ‘healing environment’ voor de zorgfuncties: patiënten kijken uit op groen, het revalidatiecentrum van Merem heeft buitenbehandel plekken en kinderen spelen in het bos. Maar Monnikenberg is ook een plek waar je kunt genieten van de natuur als bewoner van Hilversum of één van de nieuwe woonbuurtjes, waar je een ommetje kunt maken en af en toe zelfs in de avondschemering reeën kunt zien lopen in je achtertuin.  

Op de Monnikenberg Hilversum kan bijna gewoond, gezorgd en genoten worden van de natuur want ons Masterplan (in samenwerking met Bosch Slabbers Landschapsarchitecten) is bijna voltooid! Nu het eerste bouwdeel van Tergooi medisch centrum in Hilversum achter de steigers vandaan is gekomen (Wiegerinck architekten) en ook het landgoedwonen buurtje van HPG bijna klaar is (architecten MIX en Jan Bloemendal), begin je een goed gevoel te krijgen hoe ‘gezond stedelijk leven’ er uit kan zien aan de rand van de stad.

Laatste nieuwsberichten