Wonen op een voormalig kazerneterrein

17 Mar
2021

Voor de voormalige Prins Willem Alexander Kazerne in Gouda hebben SVP en CROSS een stedenbouwkundige visie opgesteld en wordt het terrein de komende jaren door Vink Bouw en Open Development getransformeerd tot een aantrekkelijke groene woonomgeving met circa 220 nieuwbouw woningen voor diverse doelgroepen. De bestaande bunker is als blijvende herinnering aan het kazerneverleden ingepast in het plan en biedt straks ruimte aan bergingen voor de appartementen maar misschien ook wel aan andere bijzondere functies. Als een verhoogd groen plateau vormt het dak van de bunker een verbindend element in het plan. Verschillende woningtypes variërend van herenhuizen en patiowoningen tot appartementen in verschillende prijsklassen zijn zorgvuldig ingepast in het plangebied. Het plan kenmerkt zich door een campusachtige opzet met groen op verschillende niveaus. Het dakniveau van de bunker is via trappen verbonden met het lager gelegen parkje. Dit vormt een groene schakel met de buurt. In het parkje is in de plint van een appartementengebouw ook een nieuwe buurtvoorziening opgenomen. Zo heeft dit plan op meerdere manieren een toegevoegde waarde voor Gouda en de buurt.  


Aanstaande zaterdag  wordt het plan gepresenteerd tijdens een bewonersdag. Alle buurtbewoners zijn welkom op het kazerneterrein voor een persoonlijke toelichting door de ontwerpers van SVP en CROSS Architecture. We zijn erg benieuwd naar de mening van de buurtbewoners, de opmerkingen uit de buurt die tijdens een bewonersavond vorige jaar zijn gemaakt zijn dan ook heel serieus genomen: Bas Janssen namens de ontwikkelaars: “We hebben deze reacties heel serieus genomen en hebben het eerdere plan daarop gewijzigd. Een belangrijke wijziging is dat er een extra verkeersontsluiting komt waardoor de bestaande buurt niet extra belast wordt door autoverkeer.”

                                                                                                         

Meer informatie of reageren op het plan kan hier.


Laatste nieuwsberichten