De Groote Wielen

4
Mar
2023

Het eerste deel van het centrum van de woonwijk De Groote Wielen in 's-Hertogenbosch is volop in aanbouw. Met de andere leden van het Q-team, Ilse Boost, Saskia Cuijpers, Paul Voncken en Robert Boom nam onze collega Esther Vlaswinkel vorige week een kijkje. Spannend!

Het eerste blok van de Vesting, met zijn stevige kloeke karakter, gaat de toon zetten voor de andere vijf. De Vesting wordt het compacte stedelijke en autovrije hart van de wijk. In het Vestingpark gaat bebouwing en park in elkaar over, het winkelcentrum wordt landschappelijk ingepast en vanaf het groene dak-landschap kijk je uit over het water. Het wordt, naast het strand, de tweede belangrijke ontmoetingsplek voor de wijk die is georganiseerd rondom de Waterplas. Grosfeld Bekkers van der Velde Architecten is verantwoordelijk voor het ontwerp van dit mooie project.

Visual: Grosfeld Bekkers van der Velde Architecten

Download het bestand
woonwijk compacte stedelijke autovrije landschappelijk kwaliteitsteam supervisie svp architectuur stedenbouw grootewielen nieuwbouw