Dag van de Architectuur

13
Jun
2022

Komend (lang) weekend is de 'Dag van de Architectuur', 16 t/m 19 juni! SVP tipt graag één van onze eigen projecten die door Architectuurcentrum AORTA uit Utrecht in het programma is opgenomen; een nieuwe gezonde stadswijk in aanbouw, op het voormalige Defensieterrein, De Nieuwe Defensie. Een geheel autoluwe binnenstedelijke wijk naar het stedenbouwkundig ontwerp van SVP, in opdracht van BPD Gebiedsontwikkeling in samenwerking met OKRA landschapsarchitecten en Arup Architecture. De wijk ligt op steenworp afstand van de binnenstad, prima om te combineren met een wandeling in het kader van de Dag van de Architectuur.

Wat is er bijzonder aan de wijk? De opzet van de blokken en de mix van woningen en stadswoningen in de plinten zorgt voor veel variatie. Twee torens markeren straks de entrees van de wijk. Met ondergronds parkeren en slechts 1 straat waar (deel)auto’s rijden, is er volop ruimte voor groen en ontmoeten in woonstraten en groene binnenhoven. En dan hebben we het nog niet gehad over de de toekomstige skywalk. Een groene ontmoetingsruimte die dwars over het hele gebied loopt, met diverse plekken voor de buurt! Hiermee wordt invulling gegeven aan de ambitie van gezond stedelijk leven, een proeftuin voor gezonde verstedelijking in Utrecht. Naast al het groen in de buurt ligt aan het Merwedekanaal ook nog een aantrekkelijk park, grenzend aan Villa Jongerius, als onderdeel van het rondje stadseiland.

Dus: meld je aan voor een rondleiding!

Handige links:
Programma Dag van de Architectuur heel Nederland.
SVP projectpagina.

Download het bestand

Laatste nieuwsberichten