De eerste brede school van Nederland

10
Oct
2019

Begin 2000 was het begrip ‘brede scholen’ een radicaal nieuw idee. Het combineren van één of zelfs meerdere scholen met andere functies betekende een nieuw type ontwerpopgaven voor ons bureau. De Brink in Vathorst is een combinatieschool van drie scholen en een kinderopvang. In het centrale hart zit niet alleen de hoofdingang, maar ook de voorzieningen voor de scholen zoals gedeelte van de aula, sportzalen, muziekateliers, vergaderzalen en horeca. Door het centrale hart ontstaat er niet alleen een plek binnen de school voor activiteiten, maar ook een multifunctionele ruimte die door de wijk gebruikt kant worden. De school is hierdoor meer dan een schoolgebouw, namelijk het hart van de wijk. Een belangrijke functie in een wijk in ontwikkeling zoals Vathorst.

De Brink in Amersfoort, ontworpen in nauwe samenwerking met Atelier Pro, is genomineerd voor de scholenbouwprijs, de milieuprijs en de Amersfoortse architectuurprijs. Het concept ‘brede school’ is inmiddels veranderd in een ‘Integrale Kind Centrum’. Ook met dit type onderwijsgebouwen is door ons inmiddels al veel ervaring opgedaan, maar de Brink blijft met trots de eerste brede school.

Download het bestand