Grootste warmtepomp van NL in Utrecht

10
Aug
2022

In Utrecht staat één van de grootste rioolwaterzuiveringen van Nederland. SVP Architectuur en Stedenbouw heeft eerder het masterplan geschreven voor de vernieuwing van het zuiveringsterrein. Daarnaast hebben wij het bijbehorende Poortgebouw ontworpen.

Nu werken wij mee aan een nieuw bijzonder project op hetzelfde terrein, namelijk de realisatie van de grootste warmtepomp van ons land. Deze warmtepomp haalt warmte uit het Utrechtse rioolwater, wat kan worden gebruikt voor het verwarmen van vele woningen. Zo zet de Gemeente Utrecht samen met Eneco en Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden vol in op aquathermie. Een interessant voorbeeld van verduurzaming, wat in een video verder wordt uitgelegd.

Link naar de video: https://youtu.be/GDIwKVbu7HY

Download het bestand

Laatste nieuwsberichten