Herontwikkeling Leerdam

8
Apr
2023

SVP wint opdracht voor complex ‘Eiland Leerdam’ met seniorenwoningen. In Leerdam staat een groot gedateerd wooncomplex voor ouderen, Huis ter Leede. Eigenaar Habion wil dit complex gefaseerd transformeren tot hedendaagse duurzame en levensloopbestendige appartementen voor ouderen. Trebbe won, samen met het team SVP, Buro Waalbrug, Merosch en Giesbers Ontwikkelen en Bouwen, de opdracht voor deze herontwikkeling en transformatie.

En we gingen direct al aan de slag en legden ons oor te luisteren bij de bewoners en omwonenden. De centrale vraag is: hoe willen ouderen wonen in de toekomst? En die vraag kunnen de senioren natuurlijk het beste zelf beantwoorden. Tijdens twee bijeenkomsten konden zij hun wensen kenbaar maken. Habion verzamelt de wensen en wij als architect nemen deze onder andere mee bij het optimaliseren van onze visie. Wekelijks wordt een ‘werkatelier’ georganiseerd zodat de belanghebbenden gedurende het ontwerpproces kunnen blijven meedenken en het proces kunnen volgen.

Op het ‘Eiland Leerdam’ worden enkele gebouwen gesloopt en vervangen door nieuwbouw. Andere gebouwen blijven staan en worden verduurzaamd waardoor ze aan de hedendaagse duurzaamheidseisen voldoen en weer een tijdje mee kunnen. Voor de sloopwerkzaamheden wordt geïnventariseerd welke materialen kunnen worden hergebruikt.

Onder het motto: ‘De buurt erin!’ wordt de locatie straks een plek waar alle ouderen van Leerdam graag willen wonen. En kunnen blijven wonen als ze ouder worden en wellicht zorg nodig hebben.

Situatie van het Eiland in Leerdam
De eerste bewonersavond in Huis ter Leede

Download het bestand
seniorenwoningen leerdam wooncomplex transformeren duurzame levensloopbestendige appartementen duurzame ouderen herontwikkeling transformatie senioren architect ontwerpproces nieuwbouw duurzaamheidseisen zorg svp architectuur stedenbouw bewonersparticipatie utrecht ouderen ouderenhuisvesting seniorenwoningen