In virtual reality door je toekomstige school

6
Jul
2021

Hoe loop je door een schoolgebouw dat nog niet is gebouwd? De kinderen en leerkrachten van ISUtrecht deden dat in virtual reality! Om te onderzoeken of het ontwerp van het gebouw echt ‘werkt’ testen leerlingen de routes en bewegwijzering met behulp van VR, een tool die steeds vaker door architecten wordt ingezet tijdens het ontwerpproces.

Iedere deelnemer kreeg de opgave om van het ene punt naar de andere te komen binnen de school. We meten daarbij niet alleen de tijd die het kost om je te oriënteren, maar ook waar naar gekeken wordt en hoe er wordt gelopen. Voor veel kinderen en volwassenen een super leuke manier om alvast kennis te maken met het nieuwe gebouw, voor ons een mooie tool om het ontwerp van de toekomstige Internationale School Utrecht nog beter te maken.

In samenwerking met Cross architecture en TU Delft is deze VR ervaring mogelijk gemaakt.

Download het bestand