Gecertificeerd groen

19
Oct
2023

Wonen in Maanwijk in Leusden is (nu officieel) groen en biodivers! NL Greenlabel heeft deze wijk met een A gecertificeerd in opdracht van onze opdrachtgever Heijmans. Het stedenbouwkundige plan dat SVP maakte heeft een sterke focus op groen en waterbeheer, biodiversiteit en duurzaamheid.

We streven in het plan naar het creëren van een zachte overgang tussen de stad en de natuur door al aanwezige elementen te gebruiken: oevers, coulissen, weide, erven, hagen, paden en lanen. Door het zoveel mogelijk minimaliseren van bestrating geven wij meer ruimte aan het groen. Verder passen wij waterdoorlatende materialen toe, zoals grind of grastegels, om het regenwater op een natuurlijke manier af te voeren. Er zijn in de wijk groene ruimtes gecreëerd met een overgang naar het omliggende landschap. Om hittestress te verminderen en de leefbaarheid van de omgeving te verbeteren zijn er nieuwe groenstructuren aangelegd, bijvoorbeeld boomgarden, laanbomen langs de Apollolaan en de bomen die elke hofje markeren. De wijk kent een knusse en natuurlijke sfeer door de toepassing van groene erfafscheidingen rondom natuurlijke speelplekken en een openbare ruimtes. Het resultaat is een solide basis voor duurzaamheid waarbij de bewoners en de natuur met elkaar een eenheid vormen.

Download het bestand