Open Monumentendag 2021

7
Sep
2021

Het prachtige monumentale pand Eikenstein in Zeist is een voormalig tuchtschool. Eikenstein gaat een nieuwe toekomst tegemoet als historisch hart van een inclusief en duurzaam woongebied. SVP maakt samen met Deltavorm groep in opdracht van earthY en Plegt Vos een integraal plan voor het gebied waarin landschap, stedenbouw en architectuur in samenhang ontworpen worden. Het niet-monumentale deel van het complex wordt binnenkort gesloopt, het monumentale hoofdgebouw blijft uiteraard bewaard en krijgt een nieuwe invulling met sociale woningen en woningen voor mensen met een zorgvraag. Aan weerzijden van het monument komen twee nieuwe appartementengebouwen. In het achtergebied zijn clusters ontworpen met bijzondere bos- en terraswoningen rondom een autovrij, groen binnengebied. Ook in dit plan is landschappelijk wonen dus het uitgangspunt.

Maak gebruik van deze laatste kans om nog één keer door de huidige situatie te lopen tijdens de Open Monumentendag op zaterdag 11 september. Ontwerpers van SVP zullen je alles vertellen over de huidige én nieuwe situatie!

Meer informatie over de Open Monumentendag.

Download het bestand