Realistisch dromen in Vianen

18
Jul
2022

Jaren geleden werkte SVP met stakeholders uit de hele Gemeente Vianen aan een dromenboek Vianen ‘Toekomst voor een vrijstad’. Eén van de dromen ging over de Voorstraat in de binnenstad. Onze droom was dat deze straat zou veranderen in een gezellig verblijfsgebied waar de auto te gast is en met meer ruimte voor terrasjes en pleintjes. Een inrichting die past bij de vele monumenten die Vianen rijk is en recht doet aan de prachtige historische binnenstad. Maar ook met veel meer groen, immers, hittestress is in onze verharde binnensteden een groot probleem en groen geeft verkoeling en schaduw in de warme zomermaanden.

Jaren later is deze droom werkelijkheid geworden. SVP maakte in samenwerking met Adviesbureau Haver Droeze een inrichtingsplan voor de Voorstraat. Het profiel van de straat is symmetrisch gemaakt, passend bij de monumentale uitstraling van de brede straat. Dat geldt ook voor de toegepaste materialen die ook een rijke uitstraling hebben die past bij de rijkdom van de architectuur. Bomen zorgen voor een oase van groen en filteren het zonlicht. De lengte van de straat wordt onderbroken door meerdere pleintjes en het einde van de Voorstraat is echt een gezellig horecaplein geworden, precies zoals we gedroomd hadden!

Download het bestand