SET grote winnaar Woonpionier 2021

18
May
2021

‘Dit project is opschaalbaar, reproduceerbaar, circulair, [...]  en betaalbaar,’ aldus de jury van de zoektocht naar Woonpionier van VPRO Tegenlicht. ‘Het project onderscheidt zich bovendien door een gemengde doelgroep.’ Woongebouw en jongeren-community SET op IJburg heeft de finale van de Woonpioniers van VPRO Tegenlicht gewonnen.

Uit vijf finalisten verkoos de vakjury SET als winnaar, daarnaast werd een finalist tot publiekswinnaar gekroond. SET is in opdracht van de Alliantie gerealiseerd, in samenwerking met Jan Snel, Socius Wonen en de gemeente Amsterdam. Het grote succes van het project zit in de sociale kracht. De interactie tussen de nieuwe bewoners en de buurt is hartverwarmend gebleken en een voorbeeld voor hoe toekomstige modulaire projecten in een stedelijke omgeving kunnen worden ingepast.

Binnenkort zal VPRO Tegenlicht een korte documentaire en een podcast wijden aan de woonpionier SET, wij houden jullie op de hoogte!

Bekijk hier de live finale terug:

Download het bestand