SET wint Arie Keppler Prijs 2020

27
Nov
2020

De Arie Keppler Prijs is niet zomaar een architectuurprijs. Het is een omgevingsprijs voor ruimtelijke kwaliteit in de volle breedte, in de geest van het sociaal-maatschappelijke engagement van Arie Keppler.
In het juryrapport wordt over SVP's ontwerp SET gezegd: "Dit woongebouw is vormgegeven in de geest van Arie Keppler, warm pleitbezorger van goede woningen voor de laagste inkomensklasse. Deze ingreep - en met name de buitenruimte - overbrugt de verschillen in afkomst, leeftijd en levensstijl. Met SET heeft de wijk een bruisend hart gekregen."

SET is de winnaar van de categorie Sociaal cement. "Sociaal cement gaat over een ruimtelijke ingreep die een positieve bijdrage levert aan de leefbaarheid van een wijk of gebied. Dat kan een invulling zijn van de openbare ruimte of een gebouw met een brede betekenis voor de buurt. Het zijn ingrepen die ontmoeting stimuleren door ruimte te maken waar mensen elkaar op een ontspannen manier kunnen tegenkomen." Aldus het juryrapport.

SET is ontworpen in opdracht van de Alliantie en gerealiseerd door Jan Snel.

Bekijk hier de uitreiking terug.

Download het bestand