Stad van de toekomst, hier en nu

4
Dec
2020

Een ontwerpteam onder de leiding van SVP heeft in 2019 in samenwerking met de BNA een studie verricht naar ‘De stad van de toekomst’ waarin we ver vooruit blikten. In een reeks ateliers die georganiseerd worden door de BNA wordt nu gekeken of de opgedane kennis ook toegepast kan worden om opgaven van nu, zoals in Gorinchem, op te lossen.

Om de verschillende transitieopgaven door de tijd heen goed te kunnen tackelen, is het ontwerpprincipe van de ‘armatuur’ ontwikkeld. Deze loopt als een ruggengraat door de wijk en herbergt alle (technische en logistieke) infrastructuur die nodig is, om hier omheen op een flexibele manier de stad te laten groeien. Een ander ontwerpprincipe dat de stad van de toekomst kan helpen realiseren is dat van de gelaagdheid (‘stratigrafie’). Door te denken in verschillende maaivelden, kan de stad ook in de derde dimensie groeien, in lagen die op bepaalde momenten aan het bestaande worden toegevoegd. In Gorinchem bieden deze insteken nieuwe inzichten in de transformatie van een verouderd bedrijventerrein langs het water en kan zo een bruisend nieuw stuk stad ontstaan.

Download het bestand

Laatste nieuwsberichten